Gabinet Stomatologiczny

lek. stom. Agnieszka Wiśniewska

Nasza praktyka stomatologiczna została stworzona by zapewnić pacjentom maksymalny komfort i satysfakcję.

Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom oraz nowoczesnym technikom i materiałom możemy zagwarantować naszym pacjentom leczenie wolne od stresu, na najwyższym poziomie za rozsądną cenę.

Gwarantujemy:

  • miłą i przyjazną atmosferę,
  • bezbolesność leczenia,
  • obsługę wysoce wykwalifikowanego personelu,
  • kompleksowe leczenie,
  • nowoczesne wyposażenie i materiały,
  • najwyższą jakość.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

PIERWSZA WIZYTA

Aby zapewnić najmłodszym Pacjentom odpowiednią jakość i komfort opieki zdrowotnej wprowadziliśmy wizyty adaptacyjne, podczas których mali Pacjenci oswajają się z gabinetem i poznają swojego osobistego lekarza, który po zbadaniu dziecka zleca indywidualny program profilaktyki przeciwpróchnicowej. W ramach zachęty po każdej wizycie nasz dzielny pacjent dostaje nagrodę za dobrą współpracę.

Warto zauważyć, że przygotowanie malucha do wizyty rozpoczyna się już w domu. Kluczowym elementem jest rozmowa, po której dziecko będzie pozytywnie nastawione i nie będzie odczuwało lęku. Czego NIE mówić:

  • „Nic nie będzie bolało”
  • „Nie ma się czym martwić”
  • „Wszystko będzie dobrze”
  • słowa zakazane: zastrzyk, igła, ból, krew

Słowa te nie kojarzą się z niczym przyjemnym i wzbudzają niepokój. Pamiętaj, aby ich unikać!

Wizyta u stomatologa nie powinna być odbierana przez dziecko jako zło konieczne. Jeśli zadbamy o dobre nastawienie już w domu, jest duża szansa na to, że wizyta odbędzie się w przyjemnej atmosferze, a nasz maluch z chęcią będzie uczęszczał na każdą wizytę.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się ok. 3 roku życia. Nie zwlekaj i zadbaj o zęby swojej pociechy już od najmłodszych lat.


PROFILAKTYKA PRÓCHNICY

Podstawą właściwej profilaktyki jest wiedza rodzica dotycząca odpowiedniej diety, właściwej higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Wykonujemy pełen zakres zabiegów profilaktycznych, zaczynając od instruktażu szczotkowania, a kończąc na wysoce specjalistycznych zabiegach, takich jak ozonoterapia oraz zabezpieczanie bruzd zębów mlecznych i stałych specjalnymi bio-aktywnymi materiałami, które po założeniu do zęba czynnie biorą udział w remineralizacji i gojeniu uszkodzonych tkanek zęba.


KOMPUTEROWE ZNIECZULANIE

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu leczenia dzieci, w odpowiednim momencie i po indywidualnym doborze dawki oraz sposobu podania, włączane jest znieczulenie miejscowe.

Zastosowanie systemu komputerowego Calaject zapewnia maksymalne zmniejszenie dyskomfortu, ponieważ znieczulanie jest dużo łagodniejsze, niż przy zastosowaniu standardowej karpuli. Precyzyjne deponowanie płynu znieczulającego oraz odpowiednio dostosowana przez komputer prędkość podawania, nie powoduje nieprzyjemnego uczucia rozpychania, które budzi niepokój, powoduje płacz i odmowę współpracy.

Dodatkowo w miejsce negatywnie kojarzącej się strzykawki, wprowadzono uchwyt dozujący, przypominający długopis. Pomocny jest również sygnał dźwiękowy, który odwraca uwagę od czasu aplikacji, np. poprzez odliczanie.

Znieczulenia miejscowe powinny być wykonywane w sposób atraumatyczny, szczególnie jeżeli mowa tu o najmłodszych pacjentach. Dzięki komputerowemu znieczulaniu wizyty są przyjemniejsze i mniej stresujące w przyszłości.

27/wand.jpg
27/oferta_stomatologia_dziecieca.jpg
27/oferta_stomatologia_dziecieca_2.jpg
Gabinety Stomatologiczne Agnieszka Wiśniewka
Westerplatte 36-38, 82-200 Malbork
887 86 86 86